Results WCVH 2023:

Elite Group A

Team

GP

W

L

E

SG

CG

GD

P

IFAH 1

3

3

0

0

26

1

25

9

Aabenraa

3

2

1

0

13

7

6

6

KF Heros 1

3

1

2

0

7

11

-4

3

BHV Tigers

3

0

3

0

0

27

-27

0

Elite Group B

Team

GP

W

L

E

SG

CG

GD

P

BHV Lions

3

2

1

0

28

3

25

6

FIFH Malmö 1

3

2

1

0

4

6

-2

6

Arendal

3

1

2

0

6

6

0

3

Gårslev

3

1

2

0

5

28

-23

3

Major Group A

Team

GP

W

L

E

SG

CG

GD

P

IFAH 2

3

3

0

0

28

0

28

9

Lilleström

3

2

1

0

8

8

0

6

Aabenraa 2

3

1

2

0

4

13

-9

3

Norrköping Rhinos

3

0

3

0

1

20

-19

0

Major Group B

Team

GP

W

L

E

SG

CG

GD

P

Umeå Wolfs

3

3

0

0

13

3

10

9

FIFH Malmö 2

3

2

1

0

14

4

10

6

KF Heros 2

3

1

2

0

5

9

-4

3

Gårslev 2

3

0

3

0

2

18

-16

0

Division 1 Group A

Team

GP

W

L

E

SG

CG

GD

P

Eskilstuna Tanks

3

3

0

0

21

1

20

9

Ontario

3

2

1

0

13

4

9

6

Alberta Bison

3

1

2

0

4

18

-14

3

Boston Whiplash Blue

3

0

3

0

1

16

-15

0

Division 1 Group B

Team

GP

W

L

E

SG

CG

GD

P

IFAH 3

3

3

0

0

25

5

20

9

Alberta Caribou

3

1

1

1

4

12

-8

4

FIFH Malmö 3

3

1

2

0

10

12

-2

3

Boston Whiplash Orange

3

0

2

1

8

18

-10

1

Games 2023:

Sunday:

Sun Alfa Main Result:
09:00 Div 1 SF 2 IFAH 3 Ontario 1-0
09:45 Div 2 SF 2 FIFH Malmö 3 Boston Whiplash Blue 1-0
10:30 Major PQ 1 Gårslev 2 KF Heros 2 0-1
11:15 Major PQ 2 Norrköping Rhinos Aabenraa 2 3-2
12:00 Elite PQ 1 Gårslev Aabenraa 0-15
12:45 LUNCH
13:30 Div 1 Bronze Alberta Caribou Ontario 3-6
14:30 Div 1 Final Eskilstuna Tanks IFAH 3 5-2
15:30 Major Final IFAH 2 Umeå Wolfs 4-2
16:30 Elite Final IFAH 1 FIFH Malmö 1 7-1
Sun Humana/Alfa 2
09:00 Div 1 SF 1 Eskilstuna Tanks Alberta Caribou 17-1
09:45 Div 2 SF 1 Alberta Bison Boston Whiplash Orange 2-0
10:30 Major SF 1 IFAH 2 Lilleström 6-1
11:15 Major SF 2 Umeå Wolfs FIFH Malmö 2 1-0
12:00 Elite SF 1 IFAH 1 Arendal 7-0
12:45 LUNCH
13:30 Div 2 Bronze Boston Whiplash Orange Boston Whiplash Blue 4-2
14:30 Div 2 Final Alberta Bison FIFH Malmö 3 0-1
15:30 Elite Bronze Arendal BHV Lions 1-2
16:30 Major Bronze Lilleström FIFH Malmö 2 0-3
Sun Scandic
09:00 Major QF 3 Lilleström KF Heros 2 1-0 S.D
09:45 Major QF 4 FIFH Malmö 2 Aabenraa 2 4-0
10:30 Elite QF 3 Aabenraa Arendal 1-3
11:15 Elite QF 2 BHV Lions BHV Tigers 15-0
12:00 LUNCH
12:45 Elite PQ 2 BHV Tigers KF Heros 1 0-11
13:30 Major PL 5-6 KF Heros 2 Norrköping Rhinos 4-3
14:30 Elite PL 5-6 Aabenraa KF Heros 1 3-0
Sun Wallners
09:00 Major QF 1 IFAH 2 Gårslev 2 8-0
09:45 Major QF 2 Umeå Wolfs Norrköping Rhinos 9-2
10:30 Elite QF 1 IFAH 1 Gårslev 22-0
11:15 Elite QF 4 FIFH Malmö 1 KF Heros 1 4-0
12:00 LUNCH
12:45 Elite SF 2 BHV Lions FIFH Malmö 1 0-5
13:30 Major PL 7-8 Gårslev 2 Aabenraa 2 1-3
14:30 Elite PL 7-8 Gårslev BHV Tigers 3-4

Results 2023:

Saturday:

Sat:

Alfa Main

08:45

Opening Ceremony

Result

09:45

Elite Group A

IFAH 1

BHV Tigers

11-0

10:30

Elite Group A

Aabenraa

KF Heros 1

3-0

11:15

Major Group B

Gårslev 2

FIFH Malmö 2

0-7

12:00

Division 1 Group A

Alberta Bison

Boston Whiplash Blue

2-0

12:45

LUNCH

Result

13:30

Division 1 Group B

IFAH 3

Boston Whiplahs Oragnge

11-3

14:15

Elite Group B

BHV Lions

Arendal

5-0*

15:00

Major Group A

Aabenraa 2

Norrköping Rhinos

2-0

15:45

Division 1 Group B

IFAH 3

FIFH Malmö 3

5-2

16:30

Elite Group B

BHV Lions

Gårslev

22-0

17:30

DINNER

Sat:

Humana/Alfa 2

08:45

Opening Ceremony

Result

09:45

Major Group A

Aabenraa 2

IFAH 2

0-8

10:30

Major Group A

Lilleström

Norrköping Rhinos

3-1

11:15

Major Group B

KF Heros 2

Umeå Wolfs

1-2

12:00

Division 1 Group A

Ontario

Eskilstuna Tanks 2

0-2

12:45

LUNCH

Result

13:30

Division 1 Group B

FIFH Malmö 3

Alberta Caribon

2-3

14:15

Elite Group B

Gårslev

FIFH Malmö 1

5-0*

15:00

Major Group A

IFAH 2

Lilleström

5-0

15:45

Elite Group A

BHV Tigers

Aabenraa

0-9

16:30

Elite Group B

FIFH Malmö 1

Arendal

1-0

17:30

DINNER

Sat:

Scandic/Nova 1

08:45

Opening Ceremony

Result

09:45

Division 1 Group A

Alberta Bison

Eskilstuna Tanks 2

1-10

10:30

Division 1 Group B

IFAH 3

Alberta Caribon

9-0

11:15

Elite Group B

BHV Lions

FIFH Malmö 1

1-3

12:00

LUNCH

Result

12:45

Elite Group A

IFAH 1

Aabenraa

7-1

13:30

Elite Group A

KF Heros 1

BHV Tigers

7-0

14:15

Major Group B

Gårslev 2

KF Heros 2

2-3

15:00

Major Group B

Umeå Wolfs

FIFH Malmö 2

3-2

15:45

Elite Group A

IFAH 1

KF Heros 1

8-0

16:30

Major Group B

FIFH Malmö 2

KF Heros 2

5-1

17:30

DINNER

Sat:

Wallners/Nova 2

08:45

Opening Ceremony

Result

09:45

Division 1 Group A

Boston Whiplash Blue

Ontario

1-5

10:30

Division 1 Group B

Boston Whiplash Oragange

FIFH Malmö 3

4-6

11:15

Elite Group B

Arendal

Gårslev

6-0

12:00

LUNCH

Result

12:45

Major Group A

Aabenraa 2

Lilleström

2-5

13:30

Major Group A

Norrköping Rhinos

IFAH 2

0-15

14:15

Division 1 Group A

Alberta Bison

Ontario

1-8

15:00

Division 1 Group A

Eskilstuna Tanks 2

Boston Whiplash Blue

9-0

15:45

Division 1 Group B

Alberta Caribon

Boston Whiplash Orange

1-1

16:30

Major Group B

Gårslev 2

Umeå Wolfs

0-8

17:30

DINNER

Results WCVH 2022

The game schedule you find here if want do download the schedule (update 220916).

Elite group series play:
Köpenhamn, Aabenraa, Baerumsverk Lions, Arendal, FIFH, IFAH Svart

Major group series play:
KF Heros, Gotland Flyers, IFAH Blå, Gårslev 1, Baerumsverk Tigers

Qualification rounds for Division 1 and Division 2
Qalification group Red;
IFAH Röd, Gårslev 2, Eskilstuna Tuna Tanks, Team Alberta Canada

Qualification group Black; Norrköping Rhinos, KF Heros, Team Ontario Canada, Lilleström

Qualification group Blue; Team Flensburg Germany, Umeå Wolfs, Team USA Boston

COURT LÄNSFÖRSÄKRINGAR

Elite Volthockey court Länsförsärkingar Res Sat
Starting cermony 08:30-09:00
Round 1 Major: KF Heros - Gotland Flyers 2-0 09:00-09:45
IFAH Svart - Arendal 4-0 09:45-10:30
FIFH - Baerumsverk Lions 3-1 10:30-11:15
Round 2 IFAH Svart - Köpenhamn 5-0 11:15-12:00
LUNCH 12:00-12:45
Arendal - FIFH 1-0 12:45-13:30
Baerumsverk Lions - Aabeenraa 9-3 13:30-14:15
Round 3 FIFH-Köpenhamn 1-1 14:15-15:00
Aabenraa - IFAH Svart 1-11 15:00-15:45
Baerumsverk Lions - Arendal 1-1 15:45-16:30
Round 4 Aabenraa - FIFH 1-2 16:30-17:15
Baerumsverk Lions - IFAH Svart 0-5 17:15-18:00
Sun
Arendal - Köpenhamn 1-3 08:30-09:15
Round 5 FIFH - IFAH Svart 0-5 09:15-10:00
Aabenraa - Arendal 1-1 10:00-10:45
Köpenhamn - Baerumsverk Lions 1-2 10:45-11:30
LUNCH 11:30-12:15
Final play Köpenhamn - FIFH 0-0 12:15-13:00
Final preparations
Div 1 Final Eskilstuna - Gårslev 2 2-0 13:45-14:30
Major Final KF Heros - IFAH Blå 1-0 14:30-15:15
Elite Final IFAH Svart - Berumsverk Lions 6-0 15:15-16:00
Award cermony 16:00

COURT HUMANA

Major Volthockey court Humana Res Sat
Starting cermony 08:30-09:00
Round 1 Elite: Köpenhamn - Aabenraa 4-1 09:00-09:45
IFAH Blå - Gårslev 1 3-1 09:45-10:30
Round 1 &2 Baerumsverk Tigers - Heros 0-7 10:30-11:15
Round 2 Gårslev 1 - Gotland Flyers 2-0 11:15-12:00
LUNCH 12:00-12:45
12:45-13:30
Round 2 &3 Gotland Flyers -Baerumsverk Tigers 1-0 13:30-14:15
Round 3 & 2 IFAH Blå -Heros 0-0 14:15-15:00
Break 15:00-15:45
Round 3 Gårslev 1 - Baerumsverk Tigers 1-0 15:45-16:30
Round 4 & 3 Gotland Flyers -IFAH Blå 0-3 16:30-17:15
Sun
Round 4 IFAH Blå - Baerumsverk Tigers 5-1 08:30-09:15
Round 4 Heros - Gårslev 1

1-0

09:15-10:00
Break 10:00-10:45
Qual Gotland Flyers - Berumsverk Tigers 3-2 a.sd 10:45-11:30
LUNCH 11:30-12:15
Final play Gårslev 1 - Gotland Flyers 2-2 12:15-13:00
Final play Arendal - Aabenrau 6-0 13:00-13:45
Award cermony 16:00

COURT Scandic

Volthockey court Scandic Result Sat
Starting cermony 08:30-09:00
Qual rounds IFAH Röd - Team Alberta Canada 19-2 09:00-09:45
Gårslev 2 - Eskilstuna 1-3 09:45-10:30
Team Boston USA - Team Flensburg Germany 1-7 10:30-11:15
IFAH Röd- Gårslev 2 0-2 11:15-12:00
LUNCH 12:00-12:45
IFAH Röd - Eskilstuna 0-0 12:45-13:30
Team Alberta Canada - Gårslev 2 2-12 13:30-14:15
Umeå - Team Boston USA 19-0 14:15-15:00
Rhinos - KF Heros 2 5-0 15:00-15:45
Group series Eskilstuna - Umeå 2-1 15:45-16:30
Final S-play IFAH Röd - KF Heros 2 5-2 16:30-17:15
Lilleström - Umeå 1-13 17:15-18:00
Sun
Team Alberta Canada - Team Boston USA 1-8 08:30-09:15
Eskilstuna Tuna Tanks - Lilleström 3-1 09:15-10:00
IFAH Röd - Team Alberta Canada 16-1 10:00-10:45
Break/ Lunch 10:45-11:30
IFAH Röd - Team Boston USA 10-0 11:30-12:15
Final play Lilleström - Rhinos 5-3 12:15-13:00
IFAH Röd - Team Ontario Canada 7-1 13:00-13:45

COURT TEAM SPORTIA

Volthockey court D Team Sportia Result Sat
Starting cermony 08:30-09:00
Qual rounds Team Flensburg Germany - Umeå 2-7 09:00-09:45
Rhinos-Lilleström 4-1 09:45-10:30
Heros - Team Ontario Canada 0-3 10:30-11:15
Team Alberta Canada - Eskilstuna 0-21 11:15-12:00
LUNCH 12:00-12:45
Rhinos - Team Ontario Canada 7-2 12:45-13:30
KF Heros - Lilleström 0-5 13:30-14:15
Break 14:15-15:00
Team Ontario Canada - Lilleström 1-4 15:00-15:45
Group series Gårslev 2 - Team Germany Flensburg 1-1 15:45-16:30
Final Serieplay Team USA Boston - Team Ontario Canada 1-5 16:30-17:15
Norrköping Rhinos - Flensburg Germany 1-2 17:15-18:00
Sun
KF Heros 2 - Team Ontario Canada 3-4 08:30-09:15
Gårslev 2 - Norrköping Rhinos 3-0 09:15-10:00
Team USA Boston - KF Heros 2 0-2 10:00-10:45
Break/ Lunch 10:45-11:30
Team Alberta Canada - Team Ontario Canada 4-8 11:30-12:15
Final play Umeå - Team Germany Glensburg 4-1 12:15-13:00
Team Alberta Canada - KF Heros 2 1-11 13:00-13:45

STANDINGS:

Player stats - click here.

Standings for Qualification rounds for Division 1 and Division 2:

Qalification group Red; IFAH Röd, Gårslev 2, Eskilstuna Tuna Tanks, Team Alberta Canada
G W E L SG-IG P
Eskilstuna Tuna Tanks 3 2 1 0 23 7
Gårslev 2 3 2 0 1 10 6
IFAH Röd 3 1 1 1 15 4
Team Alberta Canada 3 0 0 3 -48 0
Qualification group Black; Norrköping Rhinos, KF Heros, Team Ontario Canada, Lilleström
G W E L SG-IG P
Norrköping Rhinos 3 3 0 0 13 9
Lilleström 3 2 0 1 7 6
Team Ontario Canada 3 1 0 2 -7 3
KF Heros 2 3 0 0 2 -13 0
Qualification group Blue; Team Flensburg Germany, Umeå Wolfs, Team USA Boston
G W E L SG-IG P
Umeå Wolfs 2 2 0 0 24 6
Team Flensburg Germany 2 1 0 1 1 3
Team USA Boston 2 0 0 0 -25 0

After Qualification rounds for Division 1 and Division 2:

Teams in Division 1: Group 1 A: Eskilstuna Tuna Tanks, Umeå, Lilleström
Teams in Division 1: Group 1 B: Rhinos, Gårslev 2, Teams Germany Flensburg

Teams in Division 2: IFAH Röd, Team Alberta Canada, Team Ontario Canada, KF Heros 2, Team USA Boston

Elite: G: W: E: L: SG-IG: P:
IFAH Svart 5 5 0 0 29 15
Berumsverk Lions 5 2 1 2 0 7
Köpenhamn 5 2 1 2 -1 7
FIFH 5 2 1 2 -3 7
Arendal 5 1 2 2 -5 5
Aaberneu 5 0 1 4 -20 1
Major: G: W: E: L: SG-IG: P:
KF Heros 4 3 1 0 10 10
IFAH Blå 4 3 1 0 9 10
Gårslev 1 4 2 0 2 0 6
Gotland Flyers 4 1 0 3 -6 3
Berumsverk Tigers 4 0 0 4 -13 0
Div 1 A: G: W: E: L: SG-IG: P:
Eskilstuna 2 2 0 0 3 6
Ueå 2 1 0 1 11 3
Lilleström 2 0 0 2 -14 0
Div 1 B: G: W: E: L: SG-IG: P:
Gårslev 2 1 1 0 3 4
Team Germany Flensburg 2 1 1 0 1 4
Rhinos 2 0 0 2 -4 0
Division 2: G: W: E: L: SG-IG: P:
IFAH Röd 4 4 0 0 34 9
Team Ontario Canada 4 3 0 1 3 9
KF Heros 4 2 0 2 8 3
Team USA Boston 4 1 0 3 -9 3
Team Alberta Canada 4 0 0 4 -36 0

Information Pregames 2021

Pregames program 2020 - official game program for reading is here (Swedish).

Pregames program 2021 - official game program for reading is here (Swedish)

Pregames welcome letters for 2021 teams is here.

Results Pregames

Groupstage:

Date:

Time:

Home:

Away:

Results:

2021-09-18

09:00

NHIF

KF Heros

2-6

2021-09-18

09:45

Ume Wolf vit

Umeå Wolf Svart

10-0

2021-09-18

10:30

KF Heros

Gottland Flyers

2-1

2021-09-18

11:15

Umeå Wolf Svart

NHIF

2-4

2021-09-18

13:00

Gottland Flyers

Ume Wolf vit

5-2

2021-09-18

13:45

KF Heros

Umeå Wolf Svart

3-0

2021-09-18

14:30

NHIF

Ume Wolf vit

2-11

2021-09-18

15:15

Umeå Wolf Svart

Gottland Flyers

1-7

2021-09-18

16:00

Gottland Flyers

NHIF

8-1

2021-09-18

16:45

Ume Wolf vit

KF Heros

1-3

Playoff:

Date:

Time:

Home:

Away:

Results:

2021-09-19

10:00

Gottland Flyers

Umeå Wolf Svart

11-0

Game 1

2021-09-19

10:45

Ume Wolf vit

NHIF

9-2

Game 2

2021-09-19

11:30

Umeå Wolf Svart

NHIF

2-4

Game 3 (Pl 4 - 5)

2021-09-19

13:30

Gottland Flyers

Ume Wolf Vit

2-3 SD

Game 4 (Semifinal)

2021-09-19

14:40

KF Heros

Ume Wolf Vit

4-2

Grande finale

Results Pregames 2020

Places for teams in Pregames:

1. IFAH Röd

2. KF Heros

3. IFAH Grön

4. Ume Wolfs Vita

5. Gottland Flyers

6. NHIF

7. Ume Wolfs Svarta

Tabell/Standing groupstage:

Team: GP: W: E: W: G IG: D: P
Heros Svart 6 5 0 (0) 1 17 4 13 15
IFAH Röd 6 4 1 (0) 1 28 4 24 13
IFAH Grön 6 4 0 (0) 2 12 8 4 12
Ume Wolfs Vit 6 3 1 (0) 2 14 13 1 10
Gotland Flyers 6 2 0 (0) 4 11 12 -1 6
NHIF 6 1 0 (0) 5 16 24 -8 3
Ume Wolfs Svart 6 1 0 (0) 5 6 39 -33 3

Spelschema/Schedule Pregames Volt Hockey
Lördag/Sat: Resultat/Res: Hemma lag/Home: Borta lag/Away:
09.00 1-2 NHIF Gotland Flyers Plan 1
09.00 4-3 Umeå Wolfs Vit Umeå Wolfs Svart Plan 2
09.45 0-1 IFAH Röd IFAH Grön Plan 1
09.45 0-2 Gotland Flyers Heros Svart Plan 2
10.30 5-3 IFAH Grön NHIF Plan 1
10.30 2-2 IFAH Röd Ume Wolfs Vit Plan 2
11.15 7-1 Heros Svart Ume Wolfs Svart Plan 1
11.15 1-4 Gotland Flyers IFAH Grön Plan 2
13.00 3-4 NHIF Ume Wolfs Vit Plan 1
13.00 0-3 Heros Svart IFAH Röd Plan 2
13.45 13-0 IFAH Röd Ume Wolfs Svart Plan 1
13.45 3-1 Ume Wolfs Vit Gotland Flyers Plan 2
14.30 0-4 NHIF Heros Svart Plan 1
14.30 0-1 IFAH Grön Ume Wolfs Vit Plan 2
15.15 1-8 Ume Wolfs Svart NHIF Plan 1
15.15 0-2 Ume Wolfs Vit Heros Svart Plan 2
Söndag/Sun: Hemma Lag/Home Borta Lag/Away
09.00 1-8 NHIF IFAH Röd Plan 1
09.00 7-0 Gotland Flyers Ume Wolfs Svart Plan 2
09.45 2-0 Heros Svart IFAH Grön Plan 1
09.45 2-0 IFAH Röd Gotland Flyers Plan 2
10.30 2-1 IFAH Grön Ume Wolfs Vit Plan 1
Semifianler:
12.15 5-1 Heros Svart Ume Wolfs Vit Plan 1
13.00 3-1 IFAH Röd IFAH Grön Plan 1
Placeringspel:
12.15 11-0 Gottland Flyers Ume Wolfs Svart Plan 2
13.00 4-6 Ume Wolfs Svart NHIF Plan 2
13.45 2-1 Gottland Flyers NHIF Plan 2
13.45 2-4 Ume Wolvs Vita IHAH Grön Plan 1
14.30 0-1 (FINAL) Heros Svart IFAH Röd Plan 1

Results Pregames 2020

Places for teams in Pregames:

1. IFAH Röd

2. KF Heros

3. IFAH Grön

4. Ume Wolfs Vita

5. Gottland Flyers

6. NHIF

7. Ume Wolfs Svarta

Tabell/Standing groupstage:

Team: GP: W: E: W: G IG: D: P
Heros Svart 6 5 0 (0) 1 17 4 13 15
IFAH Röd 6 4 1 (0) 1 28 4 24 13
IFAH Grön 6 4 0 (0) 2 12 8 4 12
Ume Wolfs Vit 6 3 1 (0) 2 14 13 1 10
Gotland Flyers 6 2 0 (0) 4 11 12 -1 6
NHIF 6 1 0 (0) 5 16 24 -8 3
Ume Wolfs Svart 6 1 0 (0) 5 6 39 -33 3

Spelschema/Schedule Pregames Volt Hockey
Lördag/Sat: Resultat/Res: Hemma lag/Home: Borta lag/Away:
09.00 1-2 NHIF Gotland Flyers Plan 1
09.00 4-3 Umeå Wolfs Vit Umeå Wolfs Svart Plan 2
09.45 0-1 IFAH Röd IFAH Grön Plan 1
09.45 0-2 Gotland Flyers Heros Svart Plan 2
10.30 5-3 IFAH Grön NHIF Plan 1
10.30 2-2 IFAH Röd Ume Wolfs Vit Plan 2
11.15 7-1 Heros Svart Ume Wolfs Svart Plan 1
11.15 1-4 Gotland Flyers IFAH Grön Plan 2
13.00 3-4 NHIF Ume Wolfs Vit Plan 1
13.00 0-3 Heros Svart IFAH Röd Plan 2
13.45 13-0 IFAH Röd Ume Wolfs Svart Plan 1
13.45 3-1 Ume Wolfs Vit Gotland Flyers Plan 2
14.30 0-4 NHIF Heros Svart Plan 1
14.30 0-1 IFAH Grön Ume Wolfs Vit Plan 2
15.15 1-8 Ume Wolfs Svart NHIF Plan 1
15.15 0-2 Ume Wolfs Vit Heros Svart Plan 2
Söndag/Sun: Hemma Lag/Home Borta Lag/Away
09.00 1-8 NHIF IFAH Röd Plan 1
09.00 7-0 Gotland Flyers Ume Wolfs Svart Plan 2
09.45 2-0 Heros Svart IFAH Grön Plan 1
09.45 2-0 IFAH Röd Gotland Flyers Plan 2
10.30 2-1 IFAH Grön Ume Wolfs Vit Plan 1
Semifianler:
12.15 5-1 Heros Svart Ume Wolfs Vit Plan 1
13.00 3-1 IFAH Röd IFAH Grön Plan 1
Placeringspel:
12.15 11-0 Gottland Flyers Ume Wolfs Svart Plan 2
13.00 4-6 Ume Wolfs Svart NHIF Plan 2
13.45 2-1 Gottland Flyers NHIF Plan 2
13.45 2-4 Ume Wolvs Vita IHAH Grön Plan 1
14.30 0-1 (FINAL) Heros Svart IFAH Röd Plan 1

Games 2023:

Sunday:

Sun Alfa Main Result:
09:00 Div 1 SF 2 IFAH 3 Ontario 1-0
09:45 Div 2 SF 2 FIFH Malmö 3 Boston Whiplash Blue 1-0
10:30 Major PQ 1 Gårslev 2 KF Heros 2 0-1
11:15 Major PQ 2 Norrköping Rhinos Aabenraa 2 3-2
12:00 Elite PQ 1 Gårslev Aabenraa 0-15
12:45 LUNCH
13:30 Div 1 Bronze Alberta Caribou Ontario 3-6
14:30 Div 1 Final Eskilstuna Tanks IFAH 3 5-2
15:30 Major Final IFAH 2 Umeå Wolfs 4-2
16:30 Elite Final IFAH 1 FIFH Malmö 1 7-1
Sun Humana/Alfa 2
09:00 Div 1 SF 1 Eskilstuna Tanks Alberta Caribou 17-1
09:45 Div 2 SF 1 Alberta Bison Boston Whiplash Orange 2-0
10:30 Major SF 1 IFAH 2 Lilleström 6-1
11:15 Major SF 2 Umeå Wolfs FIFH Malmö 2 1-0
12:00 Elite SF 1 IFAH 1 Arendal 7-0
12:45 LUNCH
13:30 Div 2 Bronze Boston Whiplash Orange Boston Whiplash Blue 4-2
14:30 Div 2 Final Alberta Bison FIFH Malmö 3 0-1
15:30 Elite Bronze Arendal BHV Lions 1-2
16:30 Major Bronze Lilleström FIFH Malmö 2 0-3
Sun Scandic
09:00 Major QF 3 Lilleström KF Heros 2 1-0 S.D
09:45 Major QF 4 FIFH Malmö 2 Aabenraa 2 4-0
10:30 Elite QF 3 Aabenraa Arendal 1-3
11:15 Elite QF 2 BHV Lions BHV Tigers 15-0
12:00 LUNCH
12:45 Elite PQ 2 BHV Tigers KF Heros 1 0-11
13:30 Major PL 5-6 KF Heros 2 Norrköping Rhinos 4-3
14:30 Elite PL 5-6 Aabenraa KF Heros 1 3-0
Sun Wallners
09:00 Major QF 1 IFAH 2 Gårslev 2 8-0
09:45 Major QF 2 Umeå Wolfs Norrköping Rhinos 9-2
10:30 Elite QF 1 IFAH 1 Gårslev 22-0
11:15 Elite QF 4 FIFH Malmö 1 KF Heros 1 4-0
12:00 LUNCH
12:45 Elite SF 2 BHV Lions FIFH Malmö 1 0-5
13:30 Major PL 7-8 Gårslev 2 Aabenraa 2 1-3
14:30 Elite PL 7-8 Gårslev BHV Tigers 3-4

Results 2023:

Saturday:

Sat:

Alfa Main

08:45

Opening Ceremony

Result

09:45

Elite Group A

IFAH 1

BHV Tigers

11-0

10:30

Elite Group A

Aabenraa

KF Heros 1

3-0

11:15

Major Group B

Gårslev 2

FIFH Malmö 2

0-7

12:00

Division 1 Group A

Alberta Bison

Boston Whiplash Blue

2-0

12:45

LUNCH

Result

13:30

Division 1 Group B

IFAH 3

Boston Whiplahs Oragnge

11-3

14:15

Elite Group B

BHV Lions

Arendal

5-0*

15:00

Major Group A

Aabenraa 2

Norrköping Rhinos

2-0

15:45

Division 1 Group B

IFAH 3

FIFH Malmö 3

5-2

16:30

Elite Group B

BHV Lions

Gårslev

22-0

17:30

DINNER

Sat:

Humana/Alfa 2

08:45

Opening Ceremony

Result

09:45

Major Group A

Aabenraa 2

IFAH 2

0-8

10:30

Major Group A

Lilleström

Norrköping Rhinos

3-1

11:15

Major Group B

KF Heros 2

Umeå Wolfs

1-2

12:00

Division 1 Group A

Ontario

Eskilstuna Tanks 2

0-2

12:45

LUNCH

Result

13:30

Division 1 Group B

FIFH Malmö 3

Alberta Caribon

2-3

14:15

Elite Group B

Gårslev

FIFH Malmö 1

5-0*

15:00

Major Group A

IFAH 2

Lilleström

5-0

15:45

Elite Group A

BHV Tigers

Aabenraa

0-9

16:30

Elite Group B

FIFH Malmö 1

Arendal

1-0

17:30

DINNER

Sat:

Scandic/Nova 1

08:45

Opening Ceremony

Result

09:45

Division 1 Group A

Alberta Bison

Eskilstuna Tanks 2

1-10

10:30

Division 1 Group B

IFAH 3

Alberta Caribon

9-0

11:15

Elite Group B

BHV Lions

FIFH Malmö 1

1-3

12:00

LUNCH

Result

12:45

Elite Group A

IFAH 1

Aabenraa

7-1

13:30

Elite Group A

KF Heros 1

BHV Tigers

7-0

14:15

Major Group B

Gårslev 2

KF Heros 2

2-3

15:00

Major Group B

Umeå Wolfs

FIFH Malmö 2

3-2

15:45

Elite Group A

IFAH 1

KF Heros 1

8-0

16:30

Major Group B

FIFH Malmö 2

KF Heros 2

5-1

17:30

DINNER

Sat:

Wallners/Nova 2

08:45

Opening Ceremony

Result

09:45

Division 1 Group A

Boston Whiplash Blue

Ontario

1-5

10:30

Division 1 Group B

Boston Whiplash Oragange

FIFH Malmö 3

4-6

11:15

Elite Group B

Arendal

Gårslev

6-0

12:00

LUNCH

Result

12:45

Major Group A

Aabenraa 2

Lilleström

2-5

13:30

Major Group A

Norrköping Rhinos

IFAH 2

0-15

14:15

Division 1 Group A

Alberta Bison

Ontario

1-8

15:00

Division 1 Group A

Eskilstuna Tanks 2

Boston Whiplash Blue

9-0

15:45

Division 1 Group B

Alberta Caribon

Boston Whiplash Orange

1-1

16:30

Major Group B

Gårslev 2

Umeå Wolfs

0-8

17:30

DINNER

Alla rättigheter reserverade Volt Hockey Sustainability Association © 2024
CookiesSidkartaFilarkiv • Webb: Precis Reklam i Yodo CMS

Om cookies och datainsamling

Enligt lagen om elektronisk kommunikation, som trädde i kraft den 25 juli 2003, ska alla som besöker en webbplats med cookies få information om att webbplatsen innehåller cookies, vad dessa används till och hur cookies kan undvikas. Vår webbplats är skapad med publiceringssystemet Yodo, och använder sig av så kallade "tillfälliga cookies" eller "session-cookies" som lagras tillfälligt och försvinner när du stänger ned din webbläsare.

Ifall du loggar in till vår webbplats, så används även så kallade "varaktiga cookies", som sparas på din dator i upp till trettio dagar, eller tills dess att du själv raderar dem. En varaktig cookie används också för att komma ihåg ifall du valt att stänga den ruta som informerar om att cookies används på webbplatsen.

Cookies används dels för att optimera webbplatsens funktion och anpassa den efter dina önskemål, dels för att kunna analysera statistik så att vi kan göra webbplatsen bättre för dig som besökare och kund. Webbplatsens funktionalitet är dock ofta, till viss del, beroende av tillfälliga cookies (exempelvis för att du ska kunna lägga artiklar i varukorgen, genomföra köp, för att du ska kunna hålla dig inloggad, eller för att förhindra spam i kontaktformulär).

Om du vill undvika cookies kan du konfigurera din webbläsare så att cookiefilerna inte laddas ner i din dator. Tillfälliga cookies är, som ovan framgått, dock nödvändiga för att navigera på vår webbplats.

Den data som lagras i våra cookies används endast för att rent tekniskt kunna möjliggöra användandet av våra tjänster. Vi sparar ingen personlig information i cookies på besökarens dator.

Utöver våra egna cookies så kan förstapartscookies från Google Analytics 4 (i enlighet med rådande GDPR-lagar) förekomma. Detta för att spara besöksstatistik, i syfte att kunna optimera vår webbplats och närvaro på nätet.

Ja eller Nej till cookies?

Du kan själv acceptera att ta emot cookies eller inte. Webbläsare som Internet Explorer, Firefox, Safari, Chrome och Opera tar emot cookies automatiskt, men du kan ändra dina personliga inställningar så att du inte accepterar Cookies. Om du väljer att stänga av möjligheten att ta emot cookies så kommer många webbplatser inte kunna ses eller utnyttjas maximalt.

Hur stoppar jag cookies?

Din webbläsare ger dig möjlighet att blockera cookies. Olika webbläsare och versioner av webbläsare fungerar på olika sätt, och kan skija sig åt i hur man ändrar dessa inställningar. Nedan finns länkar till instruktioner för några av de vanligaste webbläsarna:

Datainsamling och datalagring

Webbplatsen kan använda sig av Google Analytics och liknande tjänster för att samla in data om ditt besök på webbplatsen. Ingen personlig data sparas, utan endast information om själva besöket i sig, det vill säga länkklick, sidvisningar, hur länge en viss sida har visats och liknande. Informationen kan användas av oss för att analysera hur besökare använder vår hemsida, samt för att i framtiden kunna förbättra och optimera innehåll och funktion på hemsidan. Informationen kan också användas av Google (eller motsvarande leverantör) för att optimera information och annonser, så att du får mer relevanta/personliga sökträffar eller annonser i leverantörens övriga tjänster.

Har du vidare funderingar kring hur cookies och datainsamling används på vår webbplats, vänligen kontakta oss!

Stäng

Denna webbplats använder cookies
Vi använder cookies och datainsamling i enlighet med rådande GDPR-lagstiftning för funktion och bästa möjliga upplevelse för den här webbplatsen.
Du behöver godkänna detta som besökare - Läs mer här »

Acceptera alla Endast nödvändiga