Information Pregames

Pregames program 2020 - official game program for reading is here (Swedish).

Pregames program 2021 - official game program for reading is here (Swedish)

Pregames welcome letters for 2021 teams is here.

Results Pregames 2021

Groupstage:

Date:

Time:

Home:

Away:

Results:

2021-09-18

09:00

NHIF

KF Heros

2-6

2021-09-18

09:45

Ume Wolf vit

Umeå Wolf Svart

10-0

2021-09-18

10:30

KF Heros

Gottland Flyers

2-1

2021-09-18

11:15

Umeå Wolf Svart

NHIF

2-4

2021-09-18

13:00

Gottland Flyers

Ume Wolf vit

5-2

2021-09-18

13:45

KF Heros

Umeå Wolf Svart

3-0

2021-09-18

14:30

NHIF

Ume Wolf vit

2-11

2021-09-18

15:15

Umeå Wolf Svart

Gottland Flyers

1-7

2021-09-18

16:00

Gottland Flyers

NHIF

8-1

2021-09-18

16:45

Ume Wolf vit

KF Heros

1-3

Playoff:

Date:

Time:

Home:

Away:

Results:

2021-09-19

10:00

Gottland Flyers

Umeå Wolf Svart

11-0

Game 1

2021-09-19

10:45

Ume Wolf vit

NHIF

9-2

Game 2

2021-09-19

11:30

Umeå Wolf Svart

NHIF

2-4

Game 3 (Pl 4 - 5)

2021-09-19

13:30

Gottland Flyers

Ume Wolf Vit

2-3 SD

Game 4 (Semifinal)

2021-09-19

14:40

KF Heros

Ume Wolf Vit

4-2

Grande finale

Results Pregames 2020

Places for teams in Pregames:

1. IFAH Röd

2. KF Heros

3. IFAH Grön

4. Ume Wolfs Vita

5. Gottland Flyers

6. NHIF

7. Ume Wolfs Svarta

Tabell/Standing groupstage:

Team: GP: W: E: W: G IG: D: P
Heros Svart 6 5 0 (0) 1 17 4 13 15
IFAH Röd 6 4 1 (0) 1 28 4 24 13
IFAH Grön 6 4 0 (0) 2 12 8 4 12
Ume Wolfs Vit 6 3 1 (0) 2 14 13 1 10
Gotland Flyers 6 2 0 (0) 4 11 12 -1 6
NHIF 6 1 0 (0) 5 16 24 -8 3
Ume Wolfs Svart 6 1 0 (0) 5 6 39 -33 3

Spelschema/Schedule Pregames Volt Hockey
Lördag/Sat: Resultat/Res: Hemma lag/Home: Borta lag/Away:
09.00 1-2 NHIF Gotland Flyers Plan 1
09.00 4-3 Umeå Wolfs Vit Umeå Wolfs Svart Plan 2
09.45 0-1 IFAH Röd IFAH Grön Plan 1
09.45 0-2 Gotland Flyers Heros Svart Plan 2
10.30 5-3 IFAH Grön NHIF Plan 1
10.30 2-2 IFAH Röd Ume Wolfs Vit Plan 2
11.15 7-1 Heros Svart Ume Wolfs Svart Plan 1
11.15 1-4 Gotland Flyers IFAH Grön Plan 2
13.00 3-4 NHIF Ume Wolfs Vit Plan 1
13.00 0-3 Heros Svart IFAH Röd Plan 2
13.45 13-0 IFAH Röd Ume Wolfs Svart Plan 1
13.45 3-1 Ume Wolfs Vit Gotland Flyers Plan 2
14.30 0-4 NHIF Heros Svart Plan 1
14.30 0-1 IFAH Grön Ume Wolfs Vit Plan 2
15.15 1-8 Ume Wolfs Svart NHIF Plan 1
15.15 0-2 Ume Wolfs Vit Heros Svart Plan 2
Söndag/Sun: Hemma Lag/Home Borta Lag/Away
09.00 1-8 NHIF IFAH Röd Plan 1
09.00 7-0 Gotland Flyers Ume Wolfs Svart Plan 2
09.45 2-0 Heros Svart IFAH Grön Plan 1
09.45 2-0 IFAH Röd Gotland Flyers Plan 2
10.30 2-1 IFAH Grön Ume Wolfs Vit Plan 1
Semifianler:
12.15 5-1 Heros Svart Ume Wolfs Vit Plan 1
13.00 3-1 IFAH Röd IFAH Grön Plan 1
Placeringspel:
12.15 11-0 Gottland Flyers Ume Wolfs Svart Plan 2
13.00 4-6 Ume Wolfs Svart NHIF Plan 2
13.45 2-1 Gottland Flyers NHIF Plan 2
13.45 2-4 Ume Wolvs Vita IHAH Grön Plan 1
14.30 0-1 (FINAL) Heros Svart IFAH Röd Plan 1

Results Pregames 2020

Places for teams in Pregames:

1. IFAH Röd

2. KF Heros

3. IFAH Grön

4. Ume Wolfs Vita

5. Gottland Flyers

6. NHIF

7. Ume Wolfs Svarta

Tabell/Standing groupstage:

Team: GP: W: E: W: G IG: D: P
Heros Svart 6 5 0 (0) 1 17 4 13 15
IFAH Röd 6 4 1 (0) 1 28 4 24 13
IFAH Grön 6 4 0 (0) 2 12 8 4 12
Ume Wolfs Vit 6 3 1 (0) 2 14 13 1 10
Gotland Flyers 6 2 0 (0) 4 11 12 -1 6
NHIF 6 1 0 (0) 5 16 24 -8 3
Ume Wolfs Svart 6 1 0 (0) 5 6 39 -33 3

Spelschema/Schedule Pregames Volt Hockey
Lördag/Sat: Resultat/Res: Hemma lag/Home: Borta lag/Away:
09.00 1-2 NHIF Gotland Flyers Plan 1
09.00 4-3 Umeå Wolfs Vit Umeå Wolfs Svart Plan 2
09.45 0-1 IFAH Röd IFAH Grön Plan 1
09.45 0-2 Gotland Flyers Heros Svart Plan 2
10.30 5-3 IFAH Grön NHIF Plan 1
10.30 2-2 IFAH Röd Ume Wolfs Vit Plan 2
11.15 7-1 Heros Svart Ume Wolfs Svart Plan 1
11.15 1-4 Gotland Flyers IFAH Grön Plan 2
13.00 3-4 NHIF Ume Wolfs Vit Plan 1
13.00 0-3 Heros Svart IFAH Röd Plan 2
13.45 13-0 IFAH Röd Ume Wolfs Svart Plan 1
13.45 3-1 Ume Wolfs Vit Gotland Flyers Plan 2
14.30 0-4 NHIF Heros Svart Plan 1
14.30 0-1 IFAH Grön Ume Wolfs Vit Plan 2
15.15 1-8 Ume Wolfs Svart NHIF Plan 1
15.15 0-2 Ume Wolfs Vit Heros Svart Plan 2
Söndag/Sun: Hemma Lag/Home Borta Lag/Away
09.00 1-8 NHIF IFAH Röd Plan 1
09.00 7-0 Gotland Flyers Ume Wolfs Svart Plan 2
09.45 2-0 Heros Svart IFAH Grön Plan 1
09.45 2-0 IFAH Röd Gotland Flyers Plan 2
10.30 2-1 IFAH Grön Ume Wolfs Vit Plan 1
Semifianler:
12.15 5-1 Heros Svart Ume Wolfs Vit Plan 1
13.00 3-1 IFAH Röd IFAH Grön Plan 1
Placeringspel:
12.15 11-0 Gottland Flyers Ume Wolfs Svart Plan 2
13.00 4-6 Ume Wolfs Svart NHIF Plan 2
13.45 2-1 Gottland Flyers NHIF Plan 2
13.45 2-4 Ume Wolvs Vita IHAH Grön Plan 1
14.30 0-1 (FINAL) Heros Svart IFAH Röd Plan 1

Information: Vi använder cookies för att ge dig bästa möjliga upplevelse. Genom att fortsätta surfa godkänner du detta. Läs mer

OK